Odwołany wykład – Mykeńczycy i ja, albo…

Ze względu na zagrożenie koronawirusem wykład prof. dr hab. Kazimierza Lewartowskiego 27 września 2020 roku w Muzeum Woli zostaje odwołany. O nowym terminie poinformujemy Państwa.

Po kilkumiesięcznej przerwie wracamy do wykładów w ramach cyklu: „Fascynacje Polskich Archeologów”. Wykład pt. „Mykeńczycy i ja, albo o ograniczoności poznania w archeologii” wygłosi prof. dr hab. Kazimierz Lewartowski.

Muzeum Woli, Warszawa, ul. Srebrna 12, 27 września 2020 roku, godz. 12.00. Wstęp wolny.

Wykłady odbywają się dzięki życzliwości Muzeum Warszawy we współpracy z Muzeum Woli.

W związku z sytuacją pandemiczną podczas wykładu zachowane zostaną zasady bezpiecznego dystansu społecznego oraz środek do dezynfekcji. Prosimy o założenie maseczek ochronnych.

Tematykę wykładu prof. Kazimierz Lewartowski charakteryzuje następująco:

Mieszkańcy Grecji w późnym okresie epoki brązu, zwani przez nas Mykeńczykami od najsławniejszego stanowiska archeologicznego, byli ludźmi energicznymi, pomysłowymi, działającymi nieraz z zadziwiającym rozmachem. Dzięki temu, że przeszli też do mitologii jako Achajowie Homera i liczni herosi, unosi się wokół nich także romantyczna atmosfera. Nic dziwnego, że świat ten zauroczył mówcę, który poświęcił mu znaczną większość swojej energii naukowej. W czasie spotkania w Muzeum Woli postara się pokazać te pociągające cechy kultury mykeńskiej, ale również podzielić się rozczarowaniami badawczymi i odmalować „szklaną ścianę”, na jakiej zatrzymują się nasze próby poznania przeszłości metodami archeologicznymi.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.